Ze względu na swe braki w warsztacie matematycznym, nie byłem w stanie uniknąć różnych potknięć, co zapewne widać będzie w przedstawionym materiale. Pomimo tego zdecydowałem się na jego prezentację w zakresie ograniczonym: to prowizorka!

            Mam nadzieję, że nieliczny krąg osób, do których zwracam się o wstępną ocenę – nie poczuje się tym urażony!

            Liczę na komentarze. Dopóki nie zbiorę chociaż garści uwag, pozwalających mi podejść do własnej pracy bardziej krytycznie, i przynajmniej najbardziej rażących błędów usunąć – proszę o traktowanie prezentowanego tekstu jako „korespondencji prywatnej” – a nie „materiałów ogólnie dostępnych”.

 

Przepraszam za rozwlekły, nadmiernie opisowy styl narracji. Niestety nie byłem w stanie ująć tego „zwięźle, rzeczowo i... ściśle matematycznie”! Mam jednak nadzieję, że zalety rzeszota zrekompensują mizerną „instrukcję obsługi”, przypominającą raczej podręcznik do 3 klasy szkoły podstawowej, i to dla dzieci „specjalnej troski”...

 

 

Rzeszoto kanalikowe – (mht)

Rzeszoto kanalikowe (html), ©raszowanie liczb pierwszych, ich rozkład na czynniki… złożone (sic!), oraz: czy klasyfikacja L.p. ze względu na wartość dominiki jest „naturalna”

(zbiór podstawowy – opis metody)

 

Cóż to takiego Liczby złocone?

 

Czy Sito Eratostenesa  można nieco ulepszyć?

 

G-G: 2887949     KontaktR. B. Szulc